بازاریابی اینترنتی چیست؟

 

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ که به اسم تجارت الکترونیک نیز شناخته می‌شود، برای بازاریابی محصولات یا خدمات مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، بازاریابی اینترنتی به هر فعالیتی در بستر اینترنت گفته می‌شود که به منظور جذب مشتری، معرفی برند و کسب‌وکار شما و در نتیجه متحول کردن تجارت شما انجام می‌گیرد. با اینکه امروزه بازاریابی اینترنتی هزینه تقریباً بالایی دارد، اما درصد موفقیت آن خیلی بالا است و سود آن نسبت به روش‌های دیگر بیشتر می‌باشد. به همین دلیل است که اکثر صاحبان کسب‌وکارها به سراغ این روش می‌روند.

 

بازاریابی سنتی و اینترنتی!

 

در گذشته نیز بازاریابی وجود داشته است، اما نه به شکل بازاریابی اینترنتی! در گذشته بازاریابی برای کسب‌وکارهای سنتی، به همان روش‌های سنتی انجام می‌شد! اما در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی و گستردگی اینترنت، کسب‌وکارها از حالت سنتی خارج شده و وارد فضای اینترنت شده‌اند. خب! با ورود کسب‌وکارها به فضای اینترنت، بازاریابی نیز مسیر خود را تغییر داده و وارد بستر اینترنت شده است. بدین ترتیب است که کم کم و به مرور زمان بازاریابی سنتی از بین رفت و جای خود را به بازاریابی اینترنتی داد. بدین ترتیب، محصولات و خدمات شما، دیگر در یک منطقه خاص شناخته نمی‌شود! بلکه شما می‌توانید محصولاتتان را به صورت جهانی تبلیغ کنید و کسب‌وکار خود را به یک برند تبدیل نمایید.

اگر بخواهیم چگونگی تبدیل بازاریابی سنتی به بازاریابی اینترنتی را به طور خلاصه بیان کنیم، می‌توانیم بگوییم که:

«ضربه اول را بزند اپل با معرفی اولین آیفون زد… فیس بوک، پا به زندگی افراد گذاشت و ارتباطات را وارد دنیای اینترنت کرد… گوگل هوشمندتر شد و دیگر کاربران می‌توانند هر چیزی را در آن پیدا کنند… ضربه نهایی از طرف شرکت‌های اینترنتی بود که اینترنت پرسرعت را در اختیار عموم مردم جامعه قرار دادند… و بدین ترتیب دیگر همه افراد وارد اینترنت شدند و حال کم کم همه افراد در دنیای مجازی یک زندگی جداگانه برای خود دارند… همین مسئله کافی بود تا صاحبان کسب‌وکارها نیز به این فکر بیفتند که می‌توانند خودشان را در اینترنت در معرض دید تمامی افراد یک کشور و سراسر جهان قرار دهند… و دیگر زندگی سنتی و بازاریابی سنتی از میان برداشته شد…»

 

مهم‌ترین انواع بازاریابی اینترنتی کدام‌اند؟

 

بازاریابی اینترنتی، انواع مختلفی دارد که باید تمامی آن‌ها را بشناسید و با آگاهی کامل، شیوه‌های مناسب کسب‌وکار خود را انتخاب کنید. برخی از مهم‌ترین انواع اینترنت مارکتینگ عبارتند از:

۱. ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی: شما می‌توانید از ایمیل برای اطلاع‌رسانی به مخاطبین و برقراری ارتباط با آن‌ها استفاده کنید.

۲. بازاریابی محتوایی: در این نوع بازاریابی، شما با استفاده از محتواهای باکیفیت و جذاب می‌توانید مخاطبین زیادی را به سمت کسب‌وکار خود جذب کنید و بدین ترتیب فروش محصولات خود را افزایش دهید.

۳. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی: در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، شما با استفاده از شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام، تلگرام، توییتر یا لینکدین، برای معرفی برند و محصولات خود تلاش می‌کنید.

۴. بازاریابی ویدئویی: در این نوع بازاریابی باید ویدئوهایی منتشر کنید که حرفی برای گفتن داشته باشند! موضوعات آموزنده، پاسخ سؤالات کاربران و تبلیغ جالب و جذاب محصولات یا خدمات می‌توانند در ویدئوهای شما قرار گیرند. با این روش خیلی راحت می‌توانید محصولات خود را به کاربرانی که از خواندن مطالب خوششان نمی‌آید یا زمان کافی برای مطالعه ندارند، معرفی کرده و به فروش محصولات خود کمک کنید.

 

کار بازاریابی اینترنتی کسب‌وکار خود را به متخصص این حوزه بسپارید!

 

بازاریابی اینترنتی انواع مختلفی دارد که هر کدام آن‌ها روش خاص خود را دارند. برای اینکه بتوانید یک بازاریابی موفق داشته باشید و در کسب‌وکار خود به موفقیت دست یابید، بهتر است کار بازاریابی اینترنتی خود را به دست متخصصین این حوزه بسپارید. شاید به این فکر کنید که خودتان نیز می‌توانید این کار را انجام دهید و نیازی به صرف هزینه نیست! اما بهتر است بدانید که این کار به هیچ عنوان آسان نیست و هر فردی نمی‌تواند در این حوزه به یک متخصص تبدیل شود.

 

پلن 1پلن 2پلن 3پلن 4پلن 5
سفارش آنلاینسفارش آنلاینسفارش آنلاینسفارش آنلاینسفارش آنلاینسفارش آنلاین
قیمت790.000 تومان1.510.000تومان2.040.000 تومان2.740.000 تومان3.440.000 تومان
زمان اجرای پلن1 ماه1 ماه1 ماه1 ماه1 ماه
تحلیل و انتخاب کلمه کلیدی مناسب
تولید و انتشار مقالات اختصاصی 4 عدد 8 عدد 12 عدد 16 عدد20 عدد
بهینه‌سازی مقالات برای گوگل
ایجاد عکس شاخص اختصاصی
شخصی‌سازی عکس‌های داخلی مقالات