چرا شبکه های اجتماعی اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در زندگی ما دارند؟

 

زندگی در قرن بیست‌ویکم با پیشرفت و در نتیجه ایجاد تغییرات چشمگیری در زندگی افراد همراه شده است. مهم‌ترین بخش این تغییرات، وابستگی گروه بسیار زیادی از مردم به اینترنت و شبکه های اجتماعی گوناگون می‌باشد. امروزه، افراد زیادی وجود دارند که بیشتر زمان خود را در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی می‌گذرانند. به افراد اطراف خود نگاه کنید. آیا فردی را سراغ دارید که بدون گذراندن حتی 30 دقیقه در شبکه های اجتماعی، روز خود را به شب برسانند؟ بی شک می‌گویید خیر! درست همینجا است که افراد با صرف زمان و هزینه کمی می‌توانند کسب‌وکار خود را به یک برند تبدیل کنند. در دوره‌ای که مردم تا این حد به شبکه های اجتماعی وابسته شده‌اند، هر کسب‌وکاری می‌تواند با کمترین هزینه در این حوزه فعالیت کند و با انجام تبلیغات گسترده به فروش محصولات و ارائه خدمات خود بپردازد.

افراد زیادی وجود دارند که توانسته‌اند هدف خود را تعیین کنند، نیاز کاربران و مردم جامعه را بشناسند و با قدم نهادن در مسیر درست، به موفقیت‌های بزرگی دست یابند. به جرئت می‌توان گفت که درصد چشمگیری از کسب‌و‌کار‌های اینترنتی و غیراینترنتی، بیش از 50 درصد مشتریان خود را از طریق بازاریابی در شبکه های اجتماعی به دست آورده‌اند.

 

تبلیغ و سودآوری در شبکه های اجتماعی مختلف به چه شکل است؟

 

درست است که شبکه های اجتماعی می‌توانند به هر کسب‌وکاری کمک کنند تا به سودآوری و موفقیت دست یابد، اما باید شبکه های اجتماعی مختلف را بشناسید و بدانید که هر کدام به چه شکلی کار می‌کنند. شبکه‌ های اجتماعی زیادی وجود دارند که هم اکنون کاربران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. از میان این شبکه‌ها می‌توان به فیس بوک، توییتر، لینکدین، پینترست، گوگل پلاس، یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و آپارات اشاره کرد.

درست است که صاحبان کسب‌وکارها برای یک هدف مشترک یعنی همان سودآوری، از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند، اما این شبکه‌ها با هم تفاوت‌هایی دارند که باید آن‌ها را شناخت. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در لینکدین به تبلیغ کسب‌وکار خود بپردازید، باید از مطالب مفید و جالب توجه استفاده کنید، اما در اینستاگرام باید از ویدئوها و تصاویر هیجان انگیز استفاده نمایید. در یوتیوب و آپارات نیز باید از ویدئوهای جذاب و در پینترست باید تصاویر جذاب و دیدنی منتشر کرد. بدین ترتیب، متوجه می‌شویم که هر شبکه اجتماعی با دیگری متفاوت است. بنابراین، ابتدا شبکه اجتماعی مناسب خود را انتخاب کنید و سپس اطلاعاتتان در مورد نحوه کار در شبکه اجتماعی مورد نظر را به روز نمایید.

 

تبلیغ در شبکه های اجتماعی چه مزیت‌هایی دارد؟

 

۱. شبکه اجتماعی شما،‌‌ خیلی سریع به محیطی برای فروش محصولات و ارائه خدماتتان تبدیل خواهد شد.

۲. کسب‌وکار شما به یک برند تبدیل می‌شود.

۳. با هزینه کمتر نسبت به سایز تبلیغات می‌توانید محصولات خود را تبلیغ کنید.

۴. در تبلیغ خدمات خود، هیچ محدودیت مکانی نخواهید داشت و تبلیغات شما در سراسر دنیا، پخش خواهد شد.

۵. می‌توانید مشتریان خود را هدف قرار دهید. بدین معنی که در شبکه های اجتماعی شما می‌توانید مخاطبینی که به خرید محصولات شما علاقه نشان خواهند داد را شناسایی کرده و هدف قرار دهید.

۶. برقراری ارتباط با صاحبان کسب‌وکارها در شبکه های اجتماعی، راحت‌تر است و بدین ترتیب وفاداری مشتریان افزایش خواهد یافت.

 

بهترین فرد برای مدیریت شبکه های اجتماعی کیست؟

 

شاید صاحبان کسب‌وکارها، خود بتوانند کار مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را انجام دهند. اما این کار نه تنها به صرف زمان، بلکه به خلاقیت و تخصص بالایی نیز نیاز دارد. نباید این کار را دست کم گرفت و آن را به هر فردی سپرد. اگر می‌خواهید زمان و هزینه شما به هدر نرود و کسب‌وکارتان به سوددهی برسد باید کار خود را به افراد متخصص و حرفه‌ای بسپارید و بگذارید کاردان، کار را انجام دهد!

  پکیج برنزی پکیج نقره ای پکیج طلایی پکیج الماسی
تعداد پست 30 پست 60 پست 60 پست 120 پست
تعداد استوری 15 استوری 30 استوری 30 استوری 60 استوری
مدت زمان 1 ماه 2 ماه 1 ماه 2 ماه
تعداد فالوور 500 فالوور 1000 فالوور 1250 فالوور 2500 فالوور
مبلغ راه‌اندازی 300.000 تومان 300.000 تومان رایگان رایگان
موشن گرافیک 1 عدد 2 عدد 2 عدد 4 عدد
طراحی قالب اختصاصی 5 عدد 5 عدد 5 عدد 5 عدد
مبلغ 1.700.000 تومان 3.000.000 تومان  3.200.000 تومان 6.000.000 تومان