چرا شبکه های اجتماعی اهمیت و جایگاه ویژه‌ای در زندگی ما دارند؟

 

زندگی در قرن بیست‌ویکم با پیشرفت و در نتیجه ایجاد تغییرات چشمگیری در زندگی افراد همراه شده است. مهم‌ترین بخش این تغییرات، وابستگی گروه بسیار زیادی از مردم به اینترنت و شبکه های اجتماعی گوناگون می‌باشد. امروزه، افراد زیادی وجود دارند که بیشتر زمان خود را در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی می‌گذرانند. به افراد اطراف خود نگاه کنید. آیا فردی را سراغ دارید که بدون گذراندن حتی 30 دقیقه در شبکه های اجتماعی، روز خود را به شب برسانند؟ بی شک می‌گویید خیر! درست همینجا است که افراد با صرف زمان و هزینه کمی می‌توانند کسب‌وکار خود را به یک برند تبدیل کنند. در دوره‌ای که مردم تا این حد به شبکه های اجتماعی وابسته شده‌اند، هر کسب‌وکاری می‌تواند با کمترین هزینه در این حوزه فعالیت کند و با انجام تبلیغات گسترده به فروش محصولات و ارائه خدمات خود بپردازد.

افراد زیادی وجود دارند که توانسته‌اند هدف خود را تعیین کنند، نیاز کاربران و مردم جامعه را بشناسند و با قدم نهادن در مسیر درست، به موفقیت‌های بزرگی دست یابند. به جرئت می‌توان گفت که درصد چشمگیری از کسب‌و‌کار‌های اینترنتی و غیراینترنتی، بیش از 50 درصد مشتریان خود را از طریق بازاریابی در شبکه های اجتماعی به دست آورده‌اند.

 

تبلیغ و سودآوری در شبکه های اجتماعی مختلف به چه شکل است؟

 

درست است که شبکه های اجتماعی می‌توانند به هر کسب‌وکاری کمک کنند تا به سودآوری و موفقیت دست یابد، اما باید شبکه های اجتماعی مختلف را بشناسید و بدانید که هر کدام به چه شکلی کار می‌کنند. شبکه‌ های اجتماعی زیادی وجود دارند که هم اکنون کاربران زیادی را به خود جذب کرده‌اند. از میان این شبکه‌ها می‌توان به فیس بوک، توییتر، لینکدین، پینترست، گوگل پلاس، یوتیوب، اینستاگرام، تلگرام و آپارات اشاره کرد.

درست است که صاحبان کسب‌وکارها برای یک هدف مشترک یعنی همان سودآوری، از این شبکه‌ها استفاده می‌کنند، اما این شبکه‌ها با هم تفاوت‌هایی دارند که باید آن‌ها را شناخت. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در لینکدین به تبلیغ کسب‌وکار خود بپردازید، باید از مطالب مفید و جالب توجه استفاده کنید، اما در اینستاگرام باید از ویدئوها و تصاویر هیجان انگیز استفاده نمایید. در یوتیوب و آپارات نیز باید از ویدئوهای جذاب و در پینترست باید تصاویر جذاب و دیدنی منتشر کرد. بدین ترتیب، متوجه می‌شویم که هر شبکه اجتماعی با دیگری متفاوت است. بنابراین، ابتدا شبکه اجتماعی مناسب خود را انتخاب کنید و سپس اطلاعاتتان در مورد نحوه کار در شبکه اجتماعی مورد نظر را به روز نمایید.

 

تبلیغ در شبکه های اجتماعی چه مزیت‌هایی دارد؟

 

۱. شبکه اجتماعی شما،‌‌ خیلی سریع به محیطی برای فروش محصولات و ارائه خدماتتان تبدیل خواهد شد.

۲. کسب‌وکار شما به یک برند تبدیل می‌شود.

۳. با هزینه کمتر نسبت به سایز تبلیغات می‌توانید محصولات خود را تبلیغ کنید.

۴. در تبلیغ خدمات خود، هیچ محدودیت مکانی نخواهید داشت و تبلیغات شما در سراسر دنیا، پخش خواهد شد.

۵. می‌توانید مشتریان خود را هدف قرار دهید. بدین معنی که در شبکه های اجتماعی شما می‌توانید مخاطبینی که به خرید محصولات شما علاقه نشان خواهند داد را شناسایی کرده و هدف قرار دهید.

۶. برقراری ارتباط با صاحبان کسب‌وکارها در شبکه های اجتماعی، راحت‌تر است و بدین ترتیب وفاداری مشتریان افزایش خواهد یافت.

 

بهترین فرد برای مدیریت شبکه های اجتماعی کیست؟

 

شاید صاحبان کسب‌وکارها، خود بتوانند کار مدیریت شبکه‌های اجتماعی خود را انجام دهند. اما این کار نه تنها به صرف زمان، بلکه به خلاقیت و تخصص بالایی نیز نیاز دارد. نباید این کار را دست کم گرفت و آن را به هر فردی سپرد. اگر می‌خواهید زمان و هزینه شما به هدر نرود و کسب‌وکارتان به سوددهی برسد باید کار خود را به افراد متخصص و حرفه‌ای بسپارید و بگذارید کاردان، کار را انجام دهد!

 پکیج برنزیپکیج نقره ایپکیج طلاییپکیج الماسی
تعداد پست30 پست60 پست60 پست120 پست
تعداد استوری15 استوری30 استوری30 استوری60 استوری
مدت زمان1 ماه2 ماه1 ماه2 ماه
تعداد فالوور500 فالوور1000 فالوور1250 فالوور2500 فالوور
مبلغ راه‌اندازی300.000 تومان300.000 تومانرایگانرایگان
موشن گرافیک1 عدد2 عدد2 عدد4 عدد
طراحی قالب اختصاصی5 عدد5 عدد5 عدد5 عدد
مبلغ1.700.000 تومان3.000.000 تومان 3.200.000 تومان6.000.000 تومان